Wiadomości   

Strona główna           Kontakt

Firma LS Tech-Homes S.A. otworzyła dwa zakłady produkcyjne w Koniecwałdzie.

 

11.06.2016


LS Tech-Homes S.A. to firma specjalizująca się w produkcji płyt kompozytowych stosowanych do budowy domów i obiektów przemysłowych. 10 czerwca Spółka otworzyła dwa zakłady produkcyjne w Koniecwałdzie (woj. pomorskie) o powierzchni użytkowej około 5 000 m2. Zatrudnienie znajdzie w nich 70 osób. Wcześniej – w maju, firma otworzyła jeszcze zakład w Studzienicach (woj. śląskie). Łączna wartość inwestycji w Koniecwałdzie i Studzienicach wyniosła około 60 mln złotych.

Głównym przedmiotem działalności LS Tech-Homes jest produkcja i sprzedaż ekologicznych, niezwykle wytrzymałych płyt kompozytowych stosowanych w budownictwie. Mogą z nich powstawać domy jedno i wielorodzinne oraz budynki przemysłowe. W porównaniu do innych płyt stosowanych w budownictwie te wytwarzane przez LS Tech-Homes są hipoalergiczne, odporne na grzyby i pleśń, mają wysoką odporność na ogień i wytrzymują znacznie większe obciążenia niż ich standardowe odpowiedniki. Firma planuje również rozwijać produkcję wyrobów w technologii pultruzji, czyli wytwarzania kształtowników na bazie żywic wzmocnionych włóknem szklanym metodą przeciągania. Technologia ta jest wykorzystywana na świecie w wielu obszarach takich jak: budownictwo, infrastruktura kolejowa i drogowa, górnictwo, czyli wszędzie tam, gdzie konstrukcja poddana jest oddziaływaniu agresywnego środowiska. Rozwiązanie to przewyższa inne bazujące na drewnie bądź stali.

W pierwszym zakładzie w Koniecwałdzie wytwarzane będą płyty kompozytowe oraz elementy produkowane w technologii pultruzji. Drugi zakład zajmie się produkcją gotowych modułów 2D (ściany) i 3D (moduły przestrzenne) do wznoszenia całych budynków mieszkalnych i komercyjnych.

- Na naszą decyzję o otwarciu zakładów produkcyjnych w Koniecwałdzie, poza dogodnym położeniem w kontekście przewozu produktów drogą morską (to zaledwie 70 km od portów w Gdańsku), wpłynęła również współpraca z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną – mówi Leszek Surowiec, prezes zarządu LS Tech-Homes S.A. - Na preferencyjnych zasadach uzyskaliśmy dogodną dla Spółki możliwość inwestowania w Polsce północnej. Warto również powiedzieć, że zakłady w Koniecwałdzie mogły powstać m.in. dzięki środkom finansowym LS Tech-Homes S.A. to lider w produkcji paneli kompozytowych w technologii SIP w Europie, wykorzystywanych do budowy jedno i wielorodzinnych domów oraz obiektów przemysłowych. Poza Polską Spółka dostarczyła panele na realizację projektów budowlanych m.in w Chorwacji i Angoli. W listopadzie 2015 r. LS Tech-Homes podpisał umowę inwestycyjną z ARP Venture o wartości 20 mln zł. Środki od inwestora pozwolą na rozwój, w tym przede wszystkim na uruchomienie masowej produkcji w nowych zakładach oraz dywersyfikację oferty produktowej. Od czerwca 2012 roku LS Tech-Homes jest notowana na giełdzie NewConnect.