Wiadomości   

Strona główna           Kontakt

Stadionowe niedoróbki
Kolejne wydatki na zabezpieczenie przed wodą
13.10.2017

W minionym tygodniu w bramie wjazdowej na Stadion Miejski zamontowano kanał odwodnieniowy, mający zapobiec napływowi z chodnika na teren stadionu wód opadowych. Z informacji urzędu koszt kolejnego dodatkowego przedsięwzięcia to około 2.500 zł.

Czyli do kwoty 45.000 zł przeznaczonej na dodatkowy drenaż, o którym pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów >>> , doliczyć należy 2.500 zł za coś, co powinno zostać uwzględnione w projekcie i zainstalowane przez wykonawcę przebudowy stadionu. W rezultacie kolejny raz podniesiona została ostateczna cena całej inwestycji.

Brak w projekcie kanału odwodnieniowego zabezpieczającego w pewnym stopniu przed napływem wody (o ile dba się o jego czystość) jest wręcz banalnym błędem. Błędem, który jak się okazało, ma negatywne skutki. Czy będziemy jeszcze świadkami kolejnych przedsięwzięć na nowym stadionie, które powinny zaprojektowane i wykonane?

Podejmowane przez urząd dodatkowe działania wymuszone są problemami, których można było uniknąć. Jednak brak weryfikacji projektów, odpowiedniego nadzoru, kontroli i fachowego podejścia do wszystkich czynności podczas prac na każdym szczeblu inwestycji czy składanych uwag przez radnych, czy też mieszkańców doprowadza do absurdów, które część sztumskiego społeczeństwa niestety akceptuje i legitymizując tym samym nonszalancję w wydatkowaniu publicznych pieniędzy.

Zdjęcia wielu ciekawych rozwiązań jakie można znaleźć w internecie