Wiadomości   

Strona główna           Kontakt

Niebezpieczna droga
Ciągłe zagrożenie w drodze do szkoły
21.10.2017

Prace przy remoncie drogi krajowej weszły w decydującą fazę i zbliżają się, jak pisaliśmy ku końcowi. Gdy na jednym końcu odcinka układana jest ostatnia warstwa asfaltu i prowadzony jest ostatni etap badań archeologicznych, na drugim trwa przebudowa chodników.
I nic by w tym nie było dziwnego, gdyby nie fakt ciągłego zaniepokojenia rodziców o bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły, o czym już pisaliśmy.
Od pewnego czasu chodnik przy rondzie jest etapowo remontowany, stwarzając ciągłe utrudnienia, rondo zaś każdego ranka jest zablokowane przez setki pojazdów, a w tym wszystkim są jeszcze dzieci.
Najbardziej dziwić może fakt, że cała sytuacja ma miejsce niemal pod oknami Urzędu Miasta i Gminy oraz Komendy Powiatowej Policji w Sztumie.
Na tym nie koniec kłopotów w różnym wieku uczniów zmierzających do szkoły. Często muszą przejść zakorkowaną jezdnię, gdzie prowadzone są roboty drogowe, co wiąże się z ogromnym ryzykiem. Tylko czy odpowiednie instytucje oraz urzędnicy dostrzegają poważny i ciągnący się od roku problem? A może czekają, aż wszystko się skończy i oznajmić sukces?
Tak naprawdę tylko rozwadze kierowców i samych dzieci możemy zawdzięczać to, że do dziś nie doszło do tragedii.