Wiadomości   

Strona główna           Kontakt

Zmiana czasu!
Kiedy przestawiamy zegarki?
27.10.2017

budziki
W nocy z 28 na 29 października zmieniamy czas z letniego na zimowy. Z soboty na niedzielę przesuniemy wskazówki zegara z godziny 3.00 na 2.00 – oznacza to, że tej nocy będziemy spać o godzinę dłużej.

Jednak taka zmiana może być już ostatnią, wskazują na to konkretne działania podjęte przez PSL. Projekt ustawy pozostawiający na stałe czas letni jest w drugim czytaniu i uzyskał poparcie wszystkich sił politycznych w parlamencie, jednak taka zmiana byłaby niezgodna z unijną dyrektywą z 2001 roku.
Być może jednak okaże się, że zmiany zajdą także w całej Unii Europejskiej, o co od trzech lat walczy czeski poseł chadeków Pavel Svoboda, który w czwartek podczas sprawozdania w Parlamencie Europejskim w Strasburgu przedstawiał argumenty za abolicją zmiany czasu.

W skład grupy roboczej pod nazwą „Stop zmianie czasu" wchodzi ponad 80 posłów z kilkunastu państw i wszystkich frakcji. W listopadzie spodziewane jest głosowanie projektu rezolucji wzywającej Komisję Europejską do ustanowienia jednego, stałego czasu w całej UE.