Wiadomości   

Strona główna           Kontakt

Kary dla KS Czernin
Pomorski ZPN kolejny raz ukarał finansowo klub z Czernina z powodu gry nieuprawnionych zawodników
05.11.2017

kary dla ks czernin
Piłka nożna jest jedną z najchętniej trenowanych dyscyplin sportu w Polsce, a sukcesy naszej reprezentacji podsycają zapał młodych zawodników do osiągnięcia w przyszłości sukcesów podobnych do czołowych reprezentantów Polski jak np. Kuba Błaszczykowski czy Robert Lewandowski.

Jak udało nam się ustalić działacze Klubu Sportowego z Czernina chcąc zwiększyć szansę na zwycięstwo w kategorii Junior C2 wbrew regulaminowi PZPN wprowadzali do gry starszych wiekiem zawodników, łamiąc jednocześnie najprostszą zasadę sportową gry „Fair play”.
W przypadku meczu KS Czernin - Pawlice-Rakowiec sprawa nie wyszłaby na jaw, gdyby nie informacja od rodziców. Po zakończonym remisem 2:2 meczu, trener drużyny przeciwnej wnioskował o przeprowadzenie kontroli składu drużyny z Czernina. Okazało się, że nie można było zweryfikować tożsamości aż jedenastu zawodników.
Sytuacja kuriozalna i niedopuszczalna. Nie wiadomo kto tak naprawdę grał podczas całego meczu, a sama próba sprawdzania według naszych informacji przebiegała w niesportowej atmosferze.
Decyzją Komisji ds. Rozgrywek Podokręgu Malbork mecz KS Czernin – Powiśle Pawlice-Rakowiec (wynik z meczu 2:2) jak również mecz Powiśle Dzierzgoń – KS Czernin (wynik z meczu 2:7) z powodu gry nieuprawnionych zawodników w drużynie KS Czernin oba mecze zweryfikowano jako walkowery dla drużyn przeciwnych. Na tym nie koniec kar z powodu udziału nieuprawnionych zawodników. Komisja Dyscyplinarna Podokręgu Malbork na podstawie Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN oraz taryfikatora sankcji finansowych na klub z Czernina nałożyła kary o łącznej wysokości 800 zł, a na Patryka Kotowskiego kierownika drużyny 400 zł plus karę nagany.
To tylko dwa przepadki rażącego łamania regulaminu PZPN, jakie ujrzały światło dzienne. Tylko czy te ujawnione przykłady niesportowego postępowania, do jakich doszło zaledwie w odstępie dwóch tygodni z udziałem działaczy i zawodników Powiśle Czernin były jedynymi?

Okazuje się, że w czernińskim klubie młodzi zawodnicy z grupy wiekowej C2 trenują w pełni zapału, gotowi na poświęcenia, wyrzeczenia wszystko po to, aby doskonalić swoje umiejętności i osiągać sukcesy. Rodzice często bywający pierwszymi menadżerami młodych sportowców. Dążą do ich rozwoju, ponosząc finansowe koszty treningów, wyposażenia, dojazdów w zamian oczekując emocjonujących wydarzeń na płycie boiska z udziałem ich pociech. Niestety, rodzice i dzieci nie ukrywają rozgoryczenia całą tą „nieuczciwością” Zarządu Klubu KS Czernin, dla których to członków liczą się sukcesy osiągane za wszelką cenę.

Tkwiący mentalnie w epoce „Piłkarskiego pokera” działacze KS Czernin z prezesem Waldemarem Hadrysiak na czele. Zamiast młodym adeptom przekazywać sportowe zasady „Fair play”, wypaczają sportową postawę. Pokazując niedozwolone metody w celu odniesienia zwycięstwa, łamiąc w ten sposób młodemu pokoleniu Polaków kręgosłup moralny.

Tylko czy o to w tym wszystkich chodzi, aby za wszelką cenę i nieuczciwie wygrać mecze wciągając młodych zawodników w proceder niemający nic wspólnego ze sportem?
Co na to Urząd Miasta i Gminy w Sztumie, który chętnie wspiera klub publicznymi pieniędzmi?
Czy i jakie podejmie kroki w tej bulwersującej sprawie?
Należałoby też przypomnieć sprawę zwolnienia urzędniczki, która ośmieliła się cofnąć jedną z dotacji dla tego klubu.