Wiadomości   

Strona główna           Kontakt

Odkłamujemy inwestycje drogowe
Gmina wsparła finansowo remont drogi biegnącej przez pola gdzie w tym samym momencie, inni mieszkańcy gminy brnęli w błocie.
27.11.2017

Opublikowany przez nasz serwis artykuł „Droga przez mękę” wywołał ogromne poruszenie wśród mieszkańców, a co za tym idzie także lawinę komentarzy.
W dyskusji głos zabrał również sam Burmistrz Sztumu - Leszek Tabor, który dołączył się do dyskusji na naszym profilu. Twierdząc, że przedstawiony materiał jest „zmanipulowanym kłamstwem". Ma prawo do obrony. Przyjął jednak taki argument- czy słuszny? Sami również jesteśmy zdania, że prawda jest najważniejsza, a kłamstwo jak mówi przysłowie „ma krótkie nogi”. Ocenę wystawili sami mieszkańcy, niestety dla Burmistrza w większości jest oceną negatywną.
Dowody są niezbite. Gmina wsparła finansowo remont drogi biegnącej przez pola gdzie w tym samym w momencie, inni mieszkańcy gminy brnęli w błocie. Z wypowiedzi mieszkańców wiemy, że nawet karetka pogotowia ratunkowego nie mogła dojechać, a tylko dzięki determinacji ratowników udało się dotrzeć pieszo na miejsce. Dlaczego burmistrz ze swoimi radnymi tego nie zauważają i pomimo tego podejmują kontrowersyjne decyzje o dofinansowaniu drogi biegnącej przy działkach włodarza, których nowa droga podnosi zasadniczo ich atrakcyjność, jak również o utwardzeniu płytami drogi w Białej Górze do pól radnego Józefa Warunka notabene brata Ewy Ruczyńskiej Kierownik Referatu Rozwoju Lokalnego oraz radnej Ewy Paduch.

To są przykłady rażącego naszym zdaniem kumoterstwa w gminie, które charakteryzuje patologie życia publicznego.
Burmistrz podkreśla, że gmina wsparła inwestycje gminne powiatu, przy których kurczowo trzyma się faktu jakoby zamieszkuje starosta, czy sołtys, zapominając, iż osoby przez niego wymienione zamieszkują w skupisku innych mieszkańców, czego nie można powiedzieć o działkach należących do burmistrza i jego brata.
Pozostawiamy to państwa ocenie.