Wiadomości   

Strona główna           Kontakt

Uwaga na błędne oznakowanie!

W dalszym ciągu na świeżo wyremontowanym odcinku drogi krajowej w Sztumie obowiązuje oznakowanie wprowadzające kierowców w błąd.
02.12.2017

Mieszkańcy zwracają uwagę na kolejny problem w oznakowaniu. Tym razem przy wyjeździe z Placu Wolności, gdzie nie ma ustawionego zakazu skrętu w lewo (lub nakazu jazdy w prawo). Chcąc jechać w stronę Malborka, kierowca zmuszony jest do przekroczenia ciągłej linii, łamiąc przepisy ruchu drogowego narażając się tym samym na mandat.
To już kolejny błąd w oznakowaniu, który od ponad tygodnia nie został usunięty. Sprawdziliśmy dokumentację docelowej organizacji ruchu w gdzie widać, że wprowadzony jest ruch jedno kierunkowy do wjazdu na rynek w kierunku ul. Kasztelańskiej.
Jeżeli zgodnie z planem zostanie przywrócony ruch na ul. Osińskiego w przeciwnym kierunku do obecnego. To wszyscy mieszkańcy Placu Wolności, Związku Jaszczurczego, Władysława IV, Kasztelańskiej i Plebiscytowej, aby móc wyjechać w kierunku Malborka będą zmuszeni jechać ul. Władysława IV, dalej koło Biedronki, K.K Baczyńskiego i na rondo.
Tylko czy ktoś z Urzędu Gminy to wszystko przemyślał?