Wiadomości   

Strona główna           Kontakt

Otwarcie DK55 w Sztumie
Oficjalnie oddano do użytku wyremontowany odcinek DK55 w Sztumie w raz z nowym rondem.
04.12.2017

W poniedziałek o godzinie 11.00 oficjalnie dokonano otwarcia wyremontowanego odcinka drogi krajowej nr 55 oraz nowego ronda. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście minister infrastruktury Kazimierz Smoliński, przedstawiciele Generalnej dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku, samorządu sztumskiego oraz mieszkańcy.
W trakcie przemówienia minister Kazimierz Smoliński podkreślił ogromny wpływ na poprawę bezpieczeństwa oraz potwierdził plany remontu kolejnego odcinka drogi krajowej 55 wpisujący się w plany rządowego rozwoju i modernizacji dróg lokalnych.
Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg w Gdańsku Radosław Kantak podziękował samorządowi gminy za projekt, według którego wykonano rondo, jak również w wywiadzie dla naszego serwisy potwierdził słowa ministra infrastruktury o przygotowaniach do remontu trzeciego odcinka drogi krajowej od zamku do granic miasta w kierunku Kwidzyna wraz z przebudową przepustu z uwzględnieniem potrzeb turystycznych, o co od dłuższego czasu zabiega grupa mieszkańców wraz z radnymi opozycyjnymi, a niestety odrzucany przez władze gminy.

W trakcie wizyty, ministrowi towarzyszyła Przewodnicząca Terenowego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w powiecie sztumskim Sylwia Celmer.