Wiadomości   

Strona główna           Kontakt

„Korona Królów” w Malborku
Pod koniec stycznia na zamku w Malborku będą kręcone sceny do filmu „Korona Królów”.
15.01.2018

Sceny do najnowszej produkcji TVP „Korona królów” będą kręcone także na zamku w Malborku, który wcieli się z zamek w Wyszehradzie.
Zdjęcia do filmu odbędą się w dniach 29-31 stycznia 2018 r. W związku z tym będą pewne utrudnienia w zwiedzaniu w tym czasie. Jednak zamek będzie czynny w tych dniach normalnie, a informacje dla turystów będą przekazywane na bieżąco.
W filmie wezmą udział rekonstruktorzy z wielu bractw rycerskich w tym także z Bractwa Rycerzy Ziemi Sztumskiej, odpowiadający za casting, który miał miejsce w minioną sobotę na zamku w Sztumie.

„Korona królów” to pierwszy serial Telewizji Polskiej poświęcony średniowiecznej historii Polski. Akcja nowej telenoweli historycznej produkowanej przez TVP rozpoczyna się w 1333 roku. Umiera król Władysław Łokietek zmęczony walką o zjednoczenie podzielonej na dzielnice Polski. Na tronie zasiada jego jedyny żyjący syn – Kazimierz, w którego rolę wciela się Mateusz Król. W tle miłość, dworskie intrygi, trudne relacje z żoną Anną (Marta Bryła) i matką (Halina Łabonarska), zdrady i walka o wpływy.