Wiadomości   

Strona główna           Kontakt

Pomoc dla rodzin z Aleppo
W Sztumie trwa II edycja projektu „Rodzina Rodzinie” - wsparcie rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii.
28.01.2018

W ramach niesienia pomocy rodzinom poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii w Sztumie trwa II edycja projektu „Rodzina Rodzinie". Każdy, kto zechciałby wesprzeć syryjskie rodziny w Aleppo, przeżywające dramat wojny domowej, może włączyć się do drugiej edycji akcji pomocy.
Wystarczy pobrać w zakrystii kościoła Św. Andrzeja Boboli deklarację, wypełnić deklarując wskazaną przez siebie kwotę wpłacaną przez 6 miesięcy i złożyć wypełnioną w zakrystii kościoła.
Najniższa deklarowana wpłata miesięczna to 10,00 zł, najwyższa jak do tej pory to 400,00 zł, jednak najczęściej rodziny deklarują wpłatę 50,00 zł miesięcznie - mówi koordynatorka akcji pani Anna Ośko.
Aktualnie utrzymanie jednej rodziny w Aleppo kosztuje 510,00 zł miesięcznie. Wpłaty dokonujemy do piątego dnia każdego miesiąca — na konto podane w deklaracji lub gotówką w pierwszą sobotę każdego miesiąca w siedzibie Caritas przy Parafii Św. Andrzeja Boboli w Sztumie w godz. od 10.00 do 12.00.
Po zebraniu deklaracji na kwotę 510,00 zł miesięcznie informujemy, od kiedy darczyńcy mogą zacząć wpłacać zadeklarowaną pomoc.
Wybieramy konkretną rodzinę, której damy pełne utrzymanie przez 6 miesięcy.
Do tej pory w Sztumie w ramach projektu "Rodzina Rodzinie" udało się zebrać kwotę na utrzymanie 4 rodzin, które już wspieramy na miejscu.

Razem pomóżmy przetrwać piekło wojny.