Wiadomości   

Strona główna           Kontakt

W obronie prawdy i przychodni
List doktor Anny Gabig do mieszkańców i pacjentów przychodni AG"Zdrowie".
24.02.2018

przychodnia
W związku z zaistniałą sytuacją powstałą wobec przyjętego planu zagospodarowania podczas grudniowej sesji Rady Miasta zagrażającego w niedalekiej przyszłości funkcjonowaniu przychodni AG "Zdrowie" mieszczącej się przy ul. Słowackiego.
Publikujemy w pełnej wersji list napisany przez Panią Annę Gabig skierowany do mieszkańców i pacjentów przychodni, mający wyjaśnić zagrożenie oraz powód jego publikacji.
List jest odpowiedzią na działania medialne gospodarza gminy Leszka Tabora mające nie tylko zdyskredytować prowadzącą od osiemnastu lat działalność medyczną, ale też jako lekarza mającego ogromne zaufanie oraz autorytet wśród mieszkańców, wyróżnionego spośród wszystkich lekarzy w całej Polsce zaszczytnym tytułem „Anioła Medycyny” w roku 2013.
Jak tłumaczy Pani Anna Gabig wdrażane przez gminę rozwiązanie stanowi realne zagrożenie utraty kontraktu z NFZ, a w efekcie spowoduje zamknięcie przychodni, w której leczy się ponad pięć tysięcy (5.000) mieszkańców oraz zwolnienie dwudziestu trzech (23) zatrudnionych pracowników.