Wiadomości   

Strona główna           Kontakt

Dzień kobiet w gminie Sztum
Spotkania w sołectwach z okazji Dnia Kobiet.
13.03.2018

W ostatni weekend w sześciu sołectwa gm. Sztum, odbyły się spotkania z okazji Dnia Kobiet. W Koniecwałdzie, Sztumskim Polu, Uśnicach , Czerninie i Postolinie spotkania były zorganizowane przy wsparciu Sztumskiego Centrum Kultury, które patronatem objął burmistrz. Patronat włodarza i środki SCK nie objęły sołectwa Nowa Wieś. Spotkanie w tym sołectwie podobnie jak w latach ubiegłych zorganizował sołtys Jacek Krupa wraz z Radą Sołecką oraz mieszkańcami. Sami zorganizowali uroczystość z poczęstunkiem i prezentami. „To niezwykle, że nasz sołtys nie zapomina nigdy o nas, to okazja do spotkania, rozmowy i wypoczynku, co roku jest nas coraz więcej", - jak mówi jedna z uczestniczek.
W Postolinie aktywność mieszkanek również można zauważyć, gdyż w tym sołectwo odbyły się dwie uroczystości. Jak już wspomnieliśmy jedna w czwartek 08 marca w nowej Świetlicy Wiejskiej pod patronatem burmistrza i Koła Gospodyń Wiejskich, druga natomiast pt. „Babski wieczór nie tylko dla Pań” 10 marca w sobotę w remizie strażackiej. „Babski wieczor..." cieszył się dużym zainteresowaniem, a organizatorzy Sołtys i mieszkanki Postolina, stanęli na wysokości zadania czego dowodem była niezwykła atmosfera.
Przewidziane atrakcje, niespodzianki artystyczne, smaczne posiłki przygotowane również z własnych środków mimo pewnych niedogodności, jakie napotykały podczas organizacji sprawiły, że wieczór był bardzo atrakcyjny - co podkreślały panie oraz panowie, którzy również uczestniczyli z racji przypadającego w tym dniu ich święta.
Wyjątkowym gościem w Postolinie był Jacek Dymek, który specjalnie dla Przybyłych mieszkańców zaśpiewał piosenkę Elvisa Presleya"Love Me Tender". W trakcie spotkania wśród uczestników rozlosowano wiele atrakcyjnych niespodzianek od kosmetyków po różnego rodzaju zabiegi upiększające.
Przygotowane niespodzianki trafiły do wszystkich dzięki sponsorom: Iwony Faltynowskiej liderki firmy Mary Kay, Anny Marchlewskiej właścicieli firmy „Dar Natury" oraz Salonowi Usług Kosmetycznych Tila ze Sztumu.

Wszystkim paniom składamy jeszcze raz spełnienia marzeń.