Wiadomości   

Strona główna           Kontakt

Burmistrz myśli tylko o własnej kieszeni?
Włodarz mówi, że wszyscy stracili tylko czy na pewno? Przyjaciele spod znaku „czterech rączek” zadbali o pełną kieszeń włodarza.
07.09.2018  
czy napewno.jpgNa początku lipca pisaliśmy, jak radni z Klubu „Razem dla Powiśla” bronili przed obniżką pensji włodarza. Grupa ta odrzuciła uchwałę obniżającą zgodnie z nową ustawą ograniczającą samorządowcom wynagrodzenia zasadnicze o 20%.
Grupa trzymająca władzę mając świadomość konsekwencji własnego postępowania, wprowadziła specjalny plan, aby obejść przepisy ustawy sejmowej. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, jaka miała miejsce w dniu 24 sierpnia, grupa radnych przyznała burmistrzowi drugi dodatek specjalny w wysokości 1090,20 zł miesięcznie. Co lepsze burmistrz już pobiera jeden dodatek specjalny w kwocie 2.760 zł. Dzięki grupie przyjaciół spod znaku „czterech rączek” obecnie włodarz otrzymuje 3850,20 tylko w formie dodatku specjalnego.
Co ciekawe drugi dodatek przyznany został w chwili kiedy sam burmistrz publicznie mówi o kłopotach budżetu i utracie dochodów w kwocie około 2000 zł na każdego mieszkańca. Jak widać, wszyscy mogą stracić, ale nie „ON”.
Czy tak wygląda prawidłowe postępowanie gospodarza, czy raczej kogoś, kto nie odczuwa potrzeby solidarności z obywatelami, a stanowisko traktuje jak swoisty „bankomat”?
Takie zachowanie dajemy pod osąd mieszkańców i wyborców.