Wiadomości   

Strona główna           Kontakt

Pomysł na sukces i uśmiech dzieci
Dzięki wygranej w konkursie organizowanym przez Fundację ING Dzieciom, trzydziestu uczniów SOSW w Uśnicach uczestniczyło w bezpłatnym Turnusie Terapeutycznym w Wiśle.
07.10.2019

   Pomysł na wypoczynek wraz z terapią autorstwa Jolanty Masny-Olech, Marioli Jackiewicz oraz Darii Parafiniuk pod nazwą „Anielska misja-Autonomia anioła”, tak bardzo spodobał się organizatorom i przedstawicielom fundacji, że zaproszono podopiecznych wraz z grupą opiekunów do Wisły na turnus terapeutyczny trwający od 09 do 20 września, aby tam w otoczeniu pięknej przyrody, mając do wyłącznej dyspozycji ośrodek wypoczynkowy, móc zrealizować cele programowe.

Koszty turnusu (dojazd, wyżywienie oraz nocleg w ośrodku o wysokim standardzie) w całości poniosła Fundacja ING Dzieciom. Nasze pomysły dotyczące przebiegu turnusu były niebanalne. Dzięki zajęciom z choreoterapii, arteterapii, terapii zajęciowej (zarówno plastyki, jak i techniki) integracji bilateralnej, elementom jogi chcieliśmy sprawić, by nasi uczniowie poszerzyli swoje umiejętności społeczne i bardziej w siebie uwierzyli. My jako nauczyciele-terapeuci (a na turnus pojechało nas 9 nauczycieli SOSW w Uśnicach) każdego dnia stwarzaliśmy sytuacje do jak najpełniejszego rozwoju autonomii naszych Aniołów – mówi Jolanta Masny-Olech.

Fundacja zadbała także o dodatkowe atrakcje dla dzieci w czasie pobytu. W niespełna dwa tygodnie podopieczni zwiedzili kopalnię węgla Luiza w Zabrzu, piekli podpłomyki w Chacie Chlebowej w Górkach koło Ustronia, obejrzały spektakl „Brzydkie kaczątko” Teatrze Lalek Banialuka w Bielsko Białej, zwiedziły Muzeum Beskidzkie oraz wzięli udział w warsztatach tworzenia ozdób z filcu, a także zdobyli Szyndzielnię- drugi co do wielkości szczyt w Beskidzie Śląskim. Dzieci co drugi dzieci jeździły na baseny solankowe w Ustroniu, a także brały udział w rehabilitacji na miejscu w ośrodku.
Podsumowaniem turnusu było przedstawienie, na które zostali zaproszeni wszyscy pracownicy Fundacji ING Dzieciom. Nie muszę mówić, jak bardzo byli wzruszeni i pełni podziwu dla umiejętności przekazania tylu trudnych emocji przez naszych uzdolnionych Aniołów – kontynuuje pani Jolanta.

Turnus został zorganizowany pod honorowym patronatem starosty powiatu sztumskiego Pani Sylwii Celmer i współpracy z dyrektorem placówki Zenonem Chrześcijańskim. Wszyscy uczestnicy turnusu otrzymali koszulki sfinansowane przez Starostwo Powiatowe, Radę Rodziców przy SOSW w Uśnicach oraz Stowarzyszenie „Do życia przez życie”.