Wiadomości   

Strona główna           Kontakt

Pomoc suszowa dla rolników w toku
Minister apeluje do rolników. Trwa przyjmowanie wniosków i wypłacanie pieniędzy w ramach pomocy państwa dla rolników.
10.10.2019
   Tegoroczne zjawiska pogodowe — wczesnowiosenna susza, opady gradu, nawalne deszcze i burze po raz kolejny dały się we znaki rolnikom, o czym mogliśmy się przekonać na obszarze, chociażby naszego powiatu. Producenci rolni nie zostaną jednak sami ze swoimi problemami. Rząd Prawa i Sprawiedliwości uruchomił program pomocowy.
Producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2019 r. suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi, w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, powstałe na powierzchni uprawy objęły co najmniej 30% danej uprawy, od 03 do 31 października br. mogą składać wnioski o udzielenie pomocy w formie dotacji.
A od 06 października trwa wypłacanie pieniędzy.
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski zwrócił się z apelem do rolników o składanie takich wniosków do powiatowych biur ARiMR.
„ 3 października ruszyło przyjmowanie wniosków o pomoc dla gospodarstw rolnych poszkodowanych w tym roku w wyniku suszy, huraganu, gradu deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi.

Koledzy Rolnicy, nie zwlekajcie z ich składaniem. Wnioski będą przyjmowane do 31 października. Pracownicy biur powiatowych ARiMR czekają na Was.

To nie jest żadna łaska, tylko realna pomoc ze strony odpowiedzialnego państwa w sytuacji kryzysowej. Środki finansowe są zabezpieczone. Do końca tego tygodnia wypłacimy 100 milionów złotych.

Wiem, że przed zbliżającą się zimą te pieniądze są Wam potrzebne. Proszę o składanie wniosków i nie odwlekanie tego na ostatni dzień.”