Wiadomości   

Strona główna           Kontakt

Na tę chwilę czekały pokolenia sztumian
Podczas konferencji oficjalnie poinformowano o wpisaniu obwodnicy Sztumu do rządowego programu 100 obwodnic na lata 2020-2030 oraz przedstawione zostały założenia samego projektu.
11.02.2020


   W poniedziałek poseł Kazimierz Smoliński podczas konferencji w Starostwie Powiatowym oficjalnie poinformował o wpisaniu Obwodnicy Sztumu do programu rządowego.
Poseł podziękował radnemu wojewódzkiemu Arwidowi Żebrowskiemu za zaangażowanie na rzecz obwodnicy dla Sztumu oraz osobom, które przyczyniły się do sukcesu.
Dzięki obecnym radnym PiS, którzy przekonali Arwida Żebrowskiego do uwzględnienia obwodnicy dla Sztumu w programie wyborczym udało się osiągnąć ten wyjątkowy sukces, jak widać, Arwid Żebrowski dotrzymał słowa danego w kampanii wyborczej.
W ramach programu rządowego w ciągu 10 lat ma powstać 820 km nowych obwodnic, to znacząco więcej niż wybudowano w przeciągu ostatnich 30 lat.
Dzięki temu nastąpi znaczna poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, zwiększenie przepustowości sieci drogowej oraz umożliwi dalszy rozwój regionu. Inwestycja poprawi wygodę, jak również bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu lokalnego i tranzytowego.
Jednocześnie, na co zwrócił uwagę poseł Kazimierz Smoliński, zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska.