Wiadomości   

Strona główna           Kontakt

Trwa walka z koronawirusem
Jedyną obecnie najskuteczniejszą metodą w walce z koronawirusem jest przerwanie łańcucha zakażeń poprzez bezwzględne przestrzeganie kwarantanny, ograniczenie wychodzenia z domu i kontaktów z innymi ludźmi.
22.03.2020

Na poniższych mapach kolor czerwony oznacza urządzenia do osób w podróży. Zielony to urządzenia, które osób niezmieniających miejsca pobytu.

   Z danych przedstawionych przez firmę Cloud Technologies opartych na podstawie 394 mln urządzeń mobilnych z geolokalizacją opartą o system GPS w okresie od 24 lutego do 15 marca dla Polski, Włoch i Wielkiej Brytanii wynika jasno, iż to Polacy najbardziej z tych państw przestrzegają ograniczenia w przemieszczaniu się poza miejscem zamieszkania.

Specjaliści ze wszystkich państw niezależnie potwierdzają, że tylko wszelkie metody izolacji i ograniczenia przemieszczania się ludzi na dzień dzisiejszy mogą powstrzymać rozprzestrzenianie się groźnego dla wszystkich grup wiekowych patogenu.

Spóźnione działania w wielu państwach wobec zagrożenia koronawirusem przynoszą gwałtowny wzrost zachorowań i liczbę śmiertelnych przypadków. We Włoszech zmarło 5476, tylko dziś ponad 650, a zakażonych jest prawie 59.138 osób.

Nie lekceważmy zagrożenia i nie ukrywajmy przed służbami stanu zdrowia jak też kontaktu z osobami powracającymi z zagranicy lub zakażonymi, o co apelują lekarze, gwiazdy i politycy. Gdyż tak nieodpowiedzialne postępowanie naraża ludzi niosącym pomoc oraz skutkuje zamknięcie szpitala na czas kwarantanny.

Za złamanie kwarantanny grozi 30.000 zł, a za narażenie życia innych ludzi nawet do 8 lat więzienia jak w przypadku lekarki z Kurowa.