Wiadomości   

Strona główna           Kontakt

Mieszkańcy wciąż pytają o maseczki
W trakcie narastającego zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2 powstało wiele inicjatyw społecznych w celu szycia tak pilnie potrzebnych maseczek. Gmina Sztum podjęła wyzwanie i miały być dla każdego, teraz pokazała się szansa zniesienia w kilku województwach obowiązku noszenia maseczek.
15.05.2020Miały być dla każdego
   Mieszkańcy wielu miejscowości, organizacje pozarządowe, a nawet Starostwo w Sztumie, Gmina Dzierzgoń, Mikołajki Pomorskie, Stary Dzierzgoń włączyły się w akcję szycia maseczek.
Do akcji włączyła się także Gmina Sztum, która przekazać miała pieniądze na uszycie 20.000 maseczek dla wszystkich mieszkańców gminy.

Cel piękny i słuszny, dlatego apelujemy do urzędu o częściowe udostępnianie mieszkańcom i przekazanie informacji gdzie można się zgłaszać po odbiór maseczek.

Dotychczas mieszkańcy gminy maseczki organizowali we własnym zakresie, część kupiła, uszyli znajomi, maseczki można było otrzymać, chociażby w Starostwie Powiatowym, które przekazało maseczki w formie wsparcia także pracownikom instytucji w tym Urzędowi Miasta Sztum i Straży Miejskiej.
Na szczęście powiat w porę stanął na wysokości zadania.
Z pytaniem o maseczki dla każdego mieszkańca gminy zwróciliśmy się 04 maja do urzędu i czekamy na odpowiedź.
Tylko czy gmina zdąży z przekazaniem maseczek dla mieszkańców przed zniesieniem obowiązku ich noszenia?