Wiadomości   

Strona główna           Kontakt

Otwarte będą przedszkola i żłobek
W ramach kolejnych etapów odmrażania gospodarki Gmina Sztum otwiera placówki opiekuńcze, na które z niecierpliwością czekali rodzice.
15.05.2020Przedszkole
   Decyzją Gminy Sztum dopiero od 18 maja (poniedziałek) otwarte zostaną przedszkola w Sztumie i Czerninie oraz żłobek. Ze względu na obostrzenia sanitarne dot. ilości dzieci mogących przebywać w poszczególnych grupach, ilość miejsc w placówkach została ograniczona.:
W Przedszkolu: - Publicznym Przedszkolu nr 1 im Kubusia Puchatka będzie mogło przebywać łącznie 67 dzieci w grupach od 6 do 10- osobowych,
- w Czerninie przy ZS im. Donimirskich będzie mogło być przyjętych w sumie do 22 dzieci.
W sztumskim żłobku maksymalnie będzie mogło być przyjętych zaledwie 36 dzieci.

Jeżeli chodzi o przedszkola to na dzień dzisiejszy, jak się dowiedzieliśmy, jest jeszcze 7 wolnych miejsc w przedszkolu w Czerninie. Ponadto rodzice muszą pamiętać o dostarczeniu wypełnionych dokumentów najpóźniej w dniu przyprowadzenia dziecka do przedszkola. W przeciwnym razie dziecko nie zostanie przyjęte.

Dlatego, aby w obecnej sytuacji pomóc rodzicom wrócić do pracy tak ważne jest uruchomienie kolejnych niepublicznych placówek.
Co więcej od 25 maja w ramach III etapu będzie możliwość prowadzenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach 1-3 szkoły podstawowej, dzięki czemu kolejna grupa rodziców mogłaby wrócić do pracy.
Czy Gmina Sztum jest na to gotowa?