Wiadomości   

Strona główna           Kontakt

Plan walki z epidemią
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił plan na najbliższe tygodnie. Uczniowie do szkół prawdopodobnie wrócą po feriach.
21.11.2020

kprm


▶️Od przyszłej soboty 28 listopada galerie handlowe oraz wielkopowierzchniowe sklepy meblowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Premier zapowiedział także kontrole placówek handlowych i jeżeli nie będą przestrzegane obowiązujące przepisy będą zamykane.
▶️ Szkoły, restauracje, kluby fitness, siłownie i kina pozostaną zamknięte co najmniej do 27 grudnia.
▶️ W tym roku ferie zimowe odbędą się w jednym terminie dla całej Polski - od 4 do 17 stycznia, bez możliwości organizacji wyjazdów, a przedsiębiorcom z branży turystyki zimowej zapewnimy rekompensaty.

kprm
▶️ Możliwe, że niedziela 6 grudnia będzie niedzielą handlową – zapowiedział wicepremier Jarosław Gowin. Na razie w mocy pozostaje zapis z ustawy o zakazie handlu, zgodnie z którym sklepy będą otwarte 13 i 20 grudnia.

100 dni solidarności to czas oczekiwania na szczepionkę, która powinna się pojawić mniej więcej pod koniec okresu obowiązywania nowych obostrzeń.
Jestem przekonamy, że dzięki odpowiedzialności i sile oraz mądrości Polaków wygramy z wirusem, i razem wkroczymy w nowy, 2021 rok - rok przełomu, nadziei i powrotu do normalności! – powiedział Premier Mateusz Morawiecki.

Nowe zasady ujęte w trzech punktach: odpowiedzialność, solidarność, dyscyplina obowiązywać będą od 28 listopada do 18 stycznia. Jeżeli uda się ograniczyć, a następnie doprowadzić do spadku zakażeń prawdopodobnie wrócimy do zasad strefy czerwonej, żółtej, zielonej. Ta poprawa sytuacji to wciąż kwestia, która zależy od naszej dyscypliny – podkreślił Morawiecki.