Wiadomości   

Strona główna           Kontakt

POLSKI ŁAD
Nowy program Prawa i Sprawiedliwości dla Polski i obywateli. Zmiany w podatkach, emeryturach i nie tylko.
15.05.2021

Wicepremier Jarosław Kaczyński
   Ogłoszony dziś przez Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego Program POLSKI ŁAD przewiduje między innymi:
- podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł,
- II próg podatkowy z 85 tys. zł rocznie podniesiony do 120 tys. zł,
- ZEROWY podatek przy płacy minimalnej,
- ZEROWY PIT dla pracujących po osiągnięciu wieku emerytalnego,
- emerytura bez podatku do 2 500 zł,
- 7% PKB na zdrowie,
- profilaktyka 40+,
- powszechny i bezpłatny dostęp do badań prenatalnych,
- mieszkanie bezwładu własnego,
- budowa domu do 70m2 bez formalności,
- subwencja inwestycyjna dla samorządów,
- likwidacja luki w wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn.
- Zielona szkoła (1000 zeroemisyjnych szkół)
- zwiększenie zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze ze 100zł na 1 ha do 110 zł za 1 ha.

Zniesienie umów śmieciowych, od razu będą oskładkowane. Jak zapowiedział wicepremier Jarosław Kaczyński dążymy do tego, aby w krótkim czasie powstał jeden mechanizm, jeden model kontraktu pracy.

Wśród kolejnych elementów Polskiego Ładu prezes PiS wymienił liczne inwestycje w kulturę i sport na obszarach wiejskich i w małych miastach.
- To 4 tys. świetlic, to m.in. boiska, 100 basenów i 300 boisk w tych gminach, gdzie ich dotąd nie ma, ale cały ten plan dotyczący nie tylko terenów wiejskich i małomiasteczkowych, to 3600 boisk, które będą poddane renowacji, rewitalizacji, to już niezależni od tego plany rewitalizacyjne i wsparcie inwestycyjne dla każdej gminy - mówił wicepremier.

W celu likwidacji przeszkody finansowej w zaciąganiu kredytów mieszkaniowych przez młodych ludzi w wieku od 20 do 40 lat, będzie możliwość uzyskania gwarancji bankowej na 100 tys. zł.
- A dla tych, którzy wezmą kredyt, kupią mieszkanie i będą mieli dzieci, od drugiego dziecka państwo spłaci 20 tys. kredytu, trzecie 60 tys., kolejne do szóstego po 20 tys. Razem do 160 tys. zł – zapowiedział Kaczyński.
Program Prawa i Sprawiedliwości jest konkretnym działaniem zmieniającym na lepsze życie milionów Polaków podsumował wicepremier prof. Piotr Gliński.
Polski Ład