Wiadomości   

Strona główna           Kontakt

Lewica w trasie
Posłanka Beata Maciejewska wraz z działaczami Lewicy odwiedziła Sztum.
26.07.2022

Nowa Lewica w ramach prowadzonej kampanii organizuje spotkania w różnych miejscowościach w Polsce. Do jednego z takich spotkań między innymi z udziałem posłanki Beaty Maciejewskiej i Jerzego Śniega doszło w poniedziałek 25 lipca w Sztumie.
Przed Urzędem Miasta i Gminy działacze Lewicy zorganizowali mini „okrągły stół”, przy którym mieli rozmawiać o problemach, z jakimi obecnie borykają się zwykli mieszkańcy naszego miasta. Odnieść można jednak wrażenie, że dyskutowali sami ze sobą, gdyż spotkanie nie cieszyło się zainteresowaniem.
Mieszkańców Sztumu w tym spotkaniu reprezentowali raczej nieliczni działacze i sympatycy lewicy pod przewodnictwem radnego powiatowego Zbigniewa Zwolenkiewicza.

Jednym z haseł, z jakim przyjechali przedstawiciele Lewicy, było dotyczące problemu mieszkaniowego w Polsce „Mieszkanie prawem nie towarem”. Hasło dotyka ważnego problemu społecznego z powodu braku mieszkań dla zwykłych pracujących obywateli. Z czym niestety boryka się wiele szczególnie małych miejscowości jak na przykład Sztum. Gdzie lokalni samorządowcy związani z Lewicą blokują budowę 200 mieszkań przy ul. Kochanowskiego.
Nie ważne kto buduje mieszkania, z czym zapewne zgodzi się lewicowy działacz z Kwidzyna Jerzy Śnieg, jak i pozostali działacze ważne, aby powstawały szybko i były dostępne dla przysłowiowego Kowalskiego.
Czy te hasło sztumscy samorządowcy wezmą sobie do serca i spojrzą inaczej na problemy mieszkaniowe sztumian?