Felieton   

Strona główna           Kontakt

 

 

Czy dostrzegasz różnicę?

 

13.06.2013

 

Chcemy państwu zaproponować cykl pt „ Czy dostrzegasz różnicę” będący nie tylko zabawą , ale przede wszystkim nauką dostrzegania różnic pomiędzy rozwiązaniami w innych miastach, a naszymi, które mogły być w podobny lub nawet lepszy sposób zastosowane z korzyścią dla Sztumu.

 Chcemy przez to wpłynąć na zmianę w podejmowaniu ważnych i trwałych decyzji przez rządzących. Bo „prawie tak samo” dla nielicznych nie ma znaczenia jednak dla wielu robi ogromną różnicę.

I dlatego zanim podejmą decyzję wysłuchali, wysłuchali mieszkańców danego rejonu, którego dotyczą zmiany, zaprezentowali podobne rozwiązania w innych miastach i dali mieszkańcom wybór, a nie swoją wizję realizowaną przez wyciągniętych z kieszenie fachowców.

Niezmiennie stoimy na stanowisku o ogłaszaniu ogólnopolskiego konkursu dla architektów zwłaszcza młodych (studentów) a przez to byłaby też świetna reklama miasta. No cóż poszliśmy inną drogą, dlatego nieco zmienię słynne już zdanie wypowiedziane w nieco dziwnych okolicznościach przez byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego - zawróćcie z tej drogi. 

 

W pierwszym odcinku chcemy pastwu dać do porównania dwa miejsca z fontannami,J jedno w Sztumie, a drugie po sąsiedzku w Malborku i zechcieli obiektywnie porównać:

wygląd,

efekt rewitalizacji,

funkcjonalność,

czy zacheca do odpoczynku i zabawy przez dzieci,

 

Czy dostrzegacie pastwo różnice?

 

Życzymy pastwu świetnej zabawy.