Felieton   

Strona główna           Kontakt

Larum! Gwałt się dzieje!

02.07.2015

TV Malbork na swojej stronie krótkimi hasłowo tekstami informuje o niepokojącej sytuacji, jaka zapanowała w Dzierzgoniu za sprawą decyzji nowej pani Burmistrz Dzierzgonia Elżbiety Domańskiej.
Dziwi fakt braku tej samej troski o dobro mieszkańców Sztumu, kiedy obecny burmistrz Leszek Tabor bez podania przyczyn zwalniał wieloletnią wiceburmistrz Sztumu Alicję Podlewską, kierowniczki i inne pracownice urzędu z dyrektorem SCK włącznie.
Dziennikarzom z Malborka jakoś umknęło, że jedna z nich nie chciała podpisać dotacji dla klubu, który nie rozliczył się z poprzedniej albo w innym przypadku podobno przyczyną była kiełbasa. Może doszliby do spraw sądowych, o których urząd jeden czy drugi woli milczeć.

No przecież w Sztumie nie ma problemów, po prostu kraina mlekiem i miodem płynąca, nie to co Dzierzgoń burmistrz włożyła kij w mrowisko.

W czyim interesie jest nakręcana ta cała dzierzgońska akcja medialna jak nie w interesie starego układu, który od lat panował w Dzierzgoniu i dobrze się zakorzenił w lokalnym środowisku? I może to właśnie, jest nie tylko polityczne działanie, ale na polityczne zamówienie wbrew lokalnej społeczności?

Niebawem będziemy mogli się przekonać o słuszności działań obecnej burmistrz, a ocenę wystawią sami mieszkańcy Dzierzgonia. A my już niedługo powrócimy do dzierzgońskich klimatów.