Strona główna           Kontakt

INFORMACJE  POLICYJNE

 

                            

 

59- LETNI KIEROWCA ZASNĄŁ ZA KIEROWNICĄ I UDERZYŁ W DRZEWO

 

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło wczoraj na trasie Tropy Sztumskie- Bukowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca hondy prawdopodobnie zasnął za kierownicą w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo.


Do zdarzenia doszło wczoraj na trasie Tropy Sztumskie- Bukowo. Jak ustalili policjanci 59-letni mieszkaniec powiatu, który kierował samochodem marki honda w trakcie jazdy prawdopodobnie zasnął za kierownicą. Mężczyzna wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo Policjanci poddali badaniu alkotestem kierującego. Był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mundurowi nałożyli na kierowcę mandat. Zatrzymano 59-latkowi dowód rejestracyjny.
Policja apeluje o ostrożność. Za kierownicą siadajmy wypoczęci i w odpowiedniej kondycji psychofizycznej. Jeśli poczujemy pierwsze oznaki zmęczenia, zróbmy sobie przerwę. Warto się przewietrzyć, wykonać nawet najdrobniejsze ćwiczenia fizyczne, które z pewnością rozbudza nasz organizm. Nie bagatelizujmy uczucia senności za kierownicą, gdyż może się to skończyć naprawdę tragicznie.