Strona główna           Kontakt

INFORMACJE  POLICYJNE

 

                            

 

KOLEJNY POSZUKIWANY 43-LATEK ZATRZYMANY PRZEZ SZTUMSKICH POLICJANTÓW

 

W ostatnim okresie sztumscy policjanci zatrzymali 11 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości.


Policjanci ze sztumskiej jednostki prowadzą cykliczne działania pod kątem ujawniania osób poszukiwanych. Mobilizują siły, by na podstawie posiadanych informacji sprawdzać miejsca, w których według ich wiedzy przebywają osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Działania takie na co dzień wykonują funkcjonariusze z Zespołów do Spraw Poszukiwań, ale także policjanci z wszystkich pionów i posterunków na terenie powiatu. Mundurowi również w trakcie swojej codziennej służby legitymując osoby, ustalają ich status w policyjnych systemach i sprawdzają, czy są poszukiwane.
Dzięki skutecznej pracy policjanci ustalili miejsce przebywania poszukiwanego listem gończym mężczyzny na terenie jednej z posesji w powiecie. Mundurowi zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który miał do obycia karę za przywłaszczenia.
Tylko w trakcie kilku dni sztumscy policjanci zrealizowali poszukiwania wobec jedenastu mieszkańców powiatu. Podstawami do wykonania tych czynności były min. Listy gończe oraz nakazy doprowadzenia do najbliższego aresztu lub zakładu karnego.