Strona główna           Kontakt

INFORMACJE  POLICYJNE

 

                            

 

POLICJA APELUJE O ROZWAGĘ I OSTROŻNOŚĆ NA DROGACH

 

Sztumscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami.
Sztum-wypadek

Niestety nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Do takich zdarzeń doszło m.in. wczoraj na terenie powiatu sztumskiego. Wczoraj przed godziną 12.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sztumie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w okolicach miejscowości Myślice. Przybyli na miejsce funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem marki audi stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożne drzewo. 83-letni kierujący został przetransportowany do szpitala w Sztumie. Na miejscu policjanci wykonali czynności procesowe pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem biegłego z zakresu wypadków drogowych. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz przyczyny tragicznego w skutkach wypadku.
Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Ramoty. Kierujący volkswagenem, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie uderzając w prawidłowo jadącego fiata. W wyniku wypadku 35-letni kierujący volkswagenem został przewieziony do szpitala. Przyczyny i przebieg wypadku są ustalane przez policjantów.
Policjanci apelują o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas prowadzenia wszelkich pojazdów. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.