Strona główna           Kontakt

INFORMACJE  POLICYJNE

 

                            

 

Sztum - ODZYSKANO SKRADZIONE BMW

 

sztum-bmw
Kryminalni ze sztumskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu. Do zatrzymania doszło w niespełna dwa dni od chwili dokonania przestępstwa. Podejrzany trafił na dwa miesiące prosto do aresztu. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że za włamanie do pojazdu i jego kradzież grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Do dyżurnego sztumskiej policji zgłosił się mężczyzna, który poinformował o kradzieży auta, które zaparkowane było pod jego domem. Kryminalni z sztumskiej komendy natychmiast zajęli się tą sprawą. Policjanci ustalili miejsce, gdzie może być ukrywane skradzione BMW warte 80 tysięcy złotych. Pojechali na jedną z posesji mieszczącą się na terenie powiatu kwidzyńskiego i potwierdzili swoje przypuszczenia.

Dobre rozpoznanie, doprowadziła do szybkiego ustalenia sprawcy i miejsca ukrycia skradzionego samochodu.

Sprawca kradzieży został zatrzymany i już usłyszał zarzut kradzieży samochodu, do którego się przyznał. Za ten czyn grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z postanowieniem sądu 30-latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.