Strona główna           Kontakt

INFORMACJE  POLICYJNE

 

                            

 

Sztum- w weekend działania „Prędkość”

Sztumscy policjanci od piątku rano do niedzieli prowadzą działania „Prędkość”. Działania te ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.policja
W trosce o bezpieczeństwo jutro sztumscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania prewencyjno – kontrolne „Prędkość”. Mundurowi będą sprawdzali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogą liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie będą korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo przewożą dzieci.

Tylko podczas majowego weekendu policjanci z drogówki odnotowali jedenaście kolizji i zatrzymali dwóch kierujących po użyciu alkoholu - poinformowała Rzecznik KPP Sztum asp. Karolina Gastoł-Zawicka

Dlatego też sztumscy policjanci apelują o rozsądek i wyobraźnię do wszystkich kierujących pojazdami, a także o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w zakresie dozwolonej prędkości.
Przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące oraz nałożeniem mandatu karnego do 500 zł, nasze konto natomiast zasili 10 punktów karnych.