Strona główna           Kontakt

INFORMACJE  POLICYJNE

 

                            

 

Sztum- Przedszkolaki z wizytą w komendzie

 

Przedszkolaki z "Kubusia Puchatka" odwiedziły funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. Pokaz sprzętu, radiowozu oraz zwiedzanie policyjnych pomieszczeń to tylko niektóre z atrakcji, przygotowane dla nich przez funkcjonariuszy. Maluchy podczas spotkania miały okazję przekonać się, jak wygląda praca stróżów prawa.

Sztumską komendę odwiedziła grupa przedszkolaków z "Kubusia Puchatka". Policjantki opowiedziały maluchom o pracy mundurowych oraz o zagrożeniach na drodze. Nie zapomniała również uczulić milusińskich przed niebezpieczeństwami, jakie mogą na nie czyhać. W czasie spotkania dzieci zwiedziły pomieszczenia komendy oraz zobaczyły sprzęt i wyposażenie policyjne. Najwięcej emocji wśród najmłodszych wzbudził radiowóz oraz sprzęt, którym na co dzień posługują się mundurowi.

Goście wysłuchali też policyjnych porad, dotyczących bezpieczeństwa oraz sposobów unikania różnych zagrożeń. Dla dzieci już sam widok funkcjonariuszy Policji jest niezwykłym przeżyciem. Policjanci jeśli tylko mogą, to zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi. Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań, właściwego poruszania się po drodze są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji.