Strona główna           Kontakt

INFORMACJE  POLICYJNE

 

                            

 

Sztum- Policja zapowiada działania alkohol i narkotyki

 

policja
W sobotę od godziny 06:00 na drogach powiatu sztumskiego prowadzona będzie akcja „Alkohol i Narkotyki”. Głównym celem akcji jest eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Wzmożone działania maja również ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych. Działania ukierunkowane będą głównie na eliminowaniu z dróg nietrzeźwych kierujących oraz osób będących pod wpływem środków podobnie działających do alkoholu. Głównym celem działań jest zapobieganie wypadkom drogowym. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!
Apelujemy również do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.
Nie bądźmy obojętni. Reagujmy w każdej tego typu sytuacji. Za kilka kilometrów pijany kierowca może zabić! Akcja Alkohol i Narkotyki to jedna z wielu inicjatyw policjantów, aby na naszych drogach było bezpiecznie.