Strona główna           Kontakt

INFORMACJE  POLICYJNE

 

                            

 

SZTUM - TRZY WYPADKI PODCZAS WEEKENDU. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ

 

hu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem tych, którzy wybierają się w podróż i odwiedzają groby swoich najbliższych. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość z jaką poruszają się po drogach. Apelujemy o bezpieczną, odpowiedzialną i ostrożną jazdę. Pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.
Sztumscy policjanci podczas minionego weekendu pracowali w miejscach trzech zdarzeń drogowych. W tych zdarzeniach ranna została jedna osoba, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Obecnie śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tych wypadków drogowych. Policjanci apelują do kierowców o wzmożoną rozwagę i ostrożność.
Podczas minionego weekendu na terenie powiatu sztumskiego policjanci pracowali przy trzech zdarzeń drogowych. Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę w Czerninie. Według wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący renault na łuku drogi zjechała na pobocze i uderzył w drzewo.
Policjanci przebadali 19-latka na zawartość alkoholu. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Alkomat wykazał ponad pół promila. Dodatkowo mieszkaniec powiatu w ogóle nie ma prawa jazdy.

wypadek żeromskiego 1


Do drugiego wypadku doszło w niedzielę po godzinie 07.00 w Sztumskim Polu. Pracujący na miejscu funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 19-letnia kierująca audi nie dostosowała prędkości do panujących warunków na jezdni i wypadła z drogi, wpadając do rowu. Kierująca wraz z pasażerką zostały przetransportowane do szpitala. Badanie alkomatem kierującej wykazało, że była trzeźwa.
Do ostatniego zdarzenia doszło tego samego dnia godzinę później w miejscowości Kołozębiu. Interweniujący na miejscu stróże prawa wstępnie ustalili, że 32-letni mieszkaniec powiatu kierujący audi zjechał na przeciwny pas i zderzył się czołowo z jadącym kierowcą volkswagena. Podróżujący audi trafili do szpitala. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne od samochodów uczestniczących w wypadku. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierowcy byli trzeźwi.

wypadek kołoząb 1

Mundurowi, którzy pracowali na miejscu tych wypadków sporządzili oględziny pojazdów oraz sfotografowali miejsca zaistniałych wypadków. Na podstawie wykonanych na miejscu czynności, funkcjonariusze teraz będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych.
Funkcjonariusze apelują do kierowców o rozsądek i rozwagę oraz przestrzeganie przepisów, w szczególności przy tak zmieniających się warunkach atmosferycznych. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma czynnikami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników.