Strona główna           Kontakt

INFORMACJE  POLICYJNE

 

                            

 

SZTUM - Pijany kierowca uciekał przed policją

 

Kierowca na widok policyjnego radiowozu nagle przyspieszył autem i zaczął uciekać ulicami miasta. Po zatrzymaniu okazało się, że był pod wpływem alkoholu.
W minioną sobotę kilka minut po godz. 23:00 pełniący służbę patrolową policjanci sztumskiej jednostki postanowili skontrolować kierującego volkswagenem. Mężczyzna na widok policyjnego radiowozu nagle przyspieszył autem i zaczął uciekać ulicami miasta. Funkcjonariusze dogonili samochód i dali kierowcy sygnały do zatrzymania, jednak ten zignorował wydawane mu polecenia do zatrzymania pojazdu. Po kilkunastu minutach mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę na ul. Jagiełły. Okazało się, że mieszkaniec powiatu kierował autem będąc pod wpływem alkoholu. Badanie alkotestem wykazało w organizmie mężczyzny ponad 1,8 promila. Dodatkowo 28-latek znieważył policjantów w trackie interwencji.
Niebawem mieszkaniec powiatu usłyszy zarzuty ucieczki przed kontrolą drogową, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i znieważenia policjantów. Za te przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. Mężczyzna nie uniknie też odpowiedzialności za popełnione w czasie jazdy wykroczenie.