Strona główna           Kontakt

INFORMACJE  POLICYJNE

 

                            

 

Policjanci ostrzegają przed domokrążcami- oszustami

 

Sztumska policja wciąż apeluje o nie wpuszczanie obcych do domów i mieszkań. Po fali kradzieży metodami na tzw. wnuczka, pracownika urzędu czy policjanta pojawił się kolejny sposób okradania.
Mieszkaniec Gm. Sztum wpuścił do domu nieznane osoby, które prosiły o wodę. Oszuści, wykorzystując dobre serce starszej kobiety, próbowały ją okraść.
Sztumscy policjanci ostrzegają mieszkańców naszego powiatu przed złodziejami, którzy nie przebierają w środkach, aby osiągnąć swój cel. Uciekają się oni do różnych metod, wymyślają nieprawdziwe historie, tylko po to, żeby w nieuczciwy sposób zdobyć pieniądze.
W miniony weekend starsza kobieta została okradziona ze swoich oszczędności. Z informacji przekazanych przez pokrzywdzoną wynikało, że do jej drzwi zapukała kobieta, która pod pretekstem napicia się wody weszła do seniorki. Oszustka wykorzystując nieuwagę i dobre serce mieszkanki, skradła jej schowane pieniądze.
Policja apeluje o czujność i ostrożność w kontaktach z obcymi. Uważajmy na to, kogo wpuszczamy do swojego domu. W razie jakichkolwiek podejrzeń, co do próby popełnienia przestępstwa, poinformujmy o tym niezwłocznie policję.