Strona główna           Kontakt

INFORMACJE  POLICYJNE

 

                            

 

Wakacyjna statystyka na sztumskich drogach

 

Sztumska policja wciąż apeluje o nie wpuszczanie obcych do domów i mieszkań. Po fali kradzieży metodami na tzw. wnuczka, pracownika urzędu czy policjanta pojawił się kolejny sposób okradania. W trakcie tegorocznych wakacji tj. od 19 czerwca do 31 sierpnia na terenie powiatu sztumskiego policja odnotowała 42 kolizje, 10 wypadków. Ponadto policjanci zatrzymali 25 nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz 11 nietrzeźwych rowerzystów.
Liczba zatrzymanych kierujących na podwójnym gazie, których złapano, jest niepokojąca i można tylko przypuszczać ilu tak naprawdę kierowców, potencjalnych zabójców porusza się po naszych drogach. Policja prowadziła w tym czasie akcje w tym kontrolę autokarów mające poprawić bezpieczeństwo na drogach. Ponadto w ten weekend na terenie całego powiatu policjanci będą prowadzić kaskadową kontrolę prędkości pojazdów, a w poniedziałek przeprowadzą akcję bezpieczny pieszy.
Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności, rozsądku, zdjęciu nogi z gazu i nie wsiadajmy za kierownicę po spożyciu alkoholu, licząc, że się uda.