Strona główna           Kontakt

INFORMACJE  POLICYJNE

 

                            

DWA NOWE RADIOWOZY DLA POLICJANTÓW Z DZIERZGONIA

 

Policjanci z Posterunku Policji w Dzierzgoniu wzbogacili się o dwa nowe radiowozy oznakowane. Zakup pojazdów był możliwy dzięki sfinansowaniu w połowie zakupu radiowozów przez Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta w Dzierzgoniu, drugą połowę pokryła Komenda Główna Policji.

W piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Sztumie odbyło się uroczyste przekazanie radiowozów. W wydarzeniu udział wziął Komendant Powiatowy Policji w Sztumie mł. insp. Tomasz Czaja, który podziękował obecnemu na uroczystości Staroście Powiatowemu Wojciechowi Cymerysowi oraz Burmistrz Miasta Dzierzgoń Elżbiecie Domańskiej.

Starostwo Powiatowe oraz Gmina Dzierzgoń i Komenda Główna Policji przekazały środki na zakup dwóch samochodów, w układzie finansowania 50 na 50. Wśród zakupionych nowych radiowozów są Opel Astra oraz Opel Mokka. Są to radiowozy oznakowane służące do typowej pracy patrolowej na drodze. Wspierając w ten sposób funkcjonariuszy, samorządowcy wyrazili wdzięczność za dobrą współpracę z lokalną policją. Nie raz podkreślano, że ta współpraca przekłada się bezpośrednio na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz na poprawę warunków pracy mundurowych.

Na koniec uroczystości Ksiądz Tomasz Baliński - kapelan sztumskich funkcjonariuszy poświęcił nowe pojazdy służbowe. Natomiast goście uroczyście wręczyli kluczyki do radiowozów dzierzgońskim policjantom.