Strona główna           Kontakt

INFORMACJE  POLICYJNE

 

                            

 

Policjanci kontrolują i stanowczo reagują

 

W związku z pandemią koronawirusa trwają wzmożone działania służb na terenie powiatu sztumskiego.
Funkcjonariusze sztumskiej jednostki cały czas prowadzą działania ukierunkowane na zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Mundurowi w dalszym ciągu sprawdzają placówki handlowe, siłownie, kluby fitness, restauracje i wszystkie te miejsca, których działalność jest zawieszona. Policjanci zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie przez społeczeństwo obowiązku zakrywania ust i nosa.
Po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń z uwagi na epidemię koronawirusa. Mając na względzie bezpieczeństwo swoje, osób bliskich i starajmy się nie wychodzić i pozostawać w domach. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich policjanci do odwołania będą prowadzić działania mogące zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażenia, a w sytuacjach niestosowania się do nakazów i zakazów będą stanowczo reagować i egzekwować przestrzeganie przepisów. Od 20 marca br. kiedy to na terenie całego Kraju wprowadzono nowe obostrzenia, policjanci na terenie powiatu sztumskiego ujawnili kilkaset wykroczeń związanych z nie zastosowaniem się do obecnych obowiązujących nakazów i zakazów.
Przypominamy, że za naruszenie obowiązujących przepisów podczas obowiązującego stanu epidemii w Polsce grozi mandat karny do 500 złotych lub grzywna sądowa do 5 tys. złotych. W przypadkach rażących naruszeń może być to nawet grzywna od 5 do 30 tys. złotych nałożona przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.