Strona główna           Kontakt

INFORMACJE  POLICYJNE

 

                            

 

Policyjne działania w czasie świątecznego weekendu

 

bo1
W dniu 23 grudnia policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego w Starym Dzierzgoniu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. Okazał się nim 50 letni mieszkaniec powiatu iławskiego, który poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Należy dodać, ze mężczyzna zanim został przekazany do Zakładu Karnego, osadzony był w policyjnej izbie dla osób zatrzymanych w celu wytrzeźwienia. Kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości przy zawartości 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W dniu 25 grudnia na trasie Lubochowo-Pronie kierujący Mercedesem w trakcie wymijania innego auta stracił panowanie nad swoim pojazdem, w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu.

Podobne zdarzenie miało miejsce w dniu 26 grudnia w Postolinie, gdzie kierujący osobowym VW również nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, i podobnie jak kierowca mercedesa- wjechał do rowu.
Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali też kilka dowodów rejestracyjnych pojazdów. Powodem był brak aktualnych badań technicznych a także ujawnione podczas kontroli drogowej uszkodzenia samochodów - poinformowała Rzecznik Prasowy KPP SZTUM mł.asp. Karolina Gastoł-Zawicka.