Strona główna           Kontakt

INFORMACJE  POLICYJNE

 

                            

 

Wypadek na drodze wojewódzkiej nr 515 w Nowcu

 

Kierujący BMW nie dostosował prędkości do warunków na drodze wpadł w poślizg i zjechał do przydrożnego rowu.
kolizja

W ostatnim czasie na drogach powiatu w związku ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi i niskiej temperatury w nocy na drogach jest ślisko. Poruszając się pojazdami, pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na jezdni, gdyż właśnie tego typu naruszenia przepisów są najczęstszą przyczyna wypadków w okresie zimowym.
Dzisiaj rano około godziny 7:00 doszło do zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej nr 515. Jak ustalili pracujący na miejscu mundurowi kierujący BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni, wpadł w poślizg I zjechał do przydrożnego rowu. Kierujący był trzeźwy. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.
Policjanci przypominają, że prędkość w dalszym ciągu jest jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Należy pamiętać, że droga to nie tor wyścigowy I nie jesteśmy jedynymi uczestnikami ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od samych uczestników. Przestrzegajmy więc elementarnych zasad bezpieczeństwa.