Strona główna           Kontakt

INFORMACJE  POLICYJNE

 

                            

 

Policjanci zatrzymali poszukiwanego podczas interwencji domowej

 

Najbliższy rok spędzi w więziennej celi 33-latek. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Dzierzgonia podczas interwencji domowej. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że jest on poszukiwany przez mrągowski sąd.
Do codziennych czynności wykonywanych przez policjantów bez wątpienia możemy zaliczyć legitymowanie. Funkcjonariusze przystępują do ustalania tożsamości zazwyczaj w celu zapobiegania, rozpoznania, a także ujawniania sprawców wykroczeń, przestępstw, czy osób poszukiwanych. Z policyjnej praktyki wynika, że legitymowanie coraz częściej prowadzi do zatrzymań. Tak było i tym razem. Dyżurny sztumskiej komendy został powiadomiony o awanturze domowej na terenie gminy Stary Dzierzgoń. Chwilę później policjanci dotarli we wskazane miejsce. Gdy weszli do mieszkania, awantura domowa trwała w najlepsze. Jak się okazało, to 33-letni mężczyzna wszczął kłótnię z członkami rodziny. W trakcie awantury zachowywał się wobec nich agresywnie.
Standardowo, jak podczas każdej interwencji, funkcjonariusze przystąpili do ustalania danych mężczyzny, który spowodował awanturę oraz do ich sprawdzenia w policyjnych systemach. Okazało się wtedy, że 33-latek był poszukiwany przez mrągowski sąd. Funkcjonariusze zatrzymali krewkiego mężczyznę w policyjnym areszcie, skąd trafi wprost do więziennej celi gdzie spędzi w niej najbliższy rok.