Strona główna           Kontakt

INFORMACJE  PSP  SZTUM

 

                            

 

Działania strażaków na terenie powiatu:

23-09-2019    -   Gronajny , Droga gruntowa - Usunięcie plamy oleju.

23-09-2019    -   Sztum, Budynek wielorodzinny - W budynku wielorodzinnym z jednego z mieszkań na parterze przez okno wydobywa się dym. Na miejsce przybył ZRM i patrol Policji. Ratownicy w ODO zmuszeni wejść przez uchylone okno stwierdzili w pomieszczeniu kuchennym na kuchence elektrycznej palący się garnek. W mieszkaniu nikogo nie ma. Wyłączono kuchenkę z prądu. W miejscu zdarzenia pojawia się właścicielka.

25-09-2019    -   Sztum, Sztum, Budynek magazynowo- gospodarczy - Pożar budynku magazynowego przy il. Kochanowskiego o wymiarach 15 m x 10 m x 4 m. W akcji udział brały JRG Sztum oraz zastępy straży z Gościszewa i Postolina.

28-09-2019    -   Sztum, Budynek wielorodzinny – Zgłaszający twierdził, że nie ma kontaktu z konkubina od 2 dni, chorującą na nadciśnienie. Udanie się strażaków pod wskazany adres. Po kilkukrotnym zapukaniu do drzwi, przedstawieniu się lokatorka otworzyła. Dojazd policji. Lokatorka twierdzi, że jej konkubent ukradł pieniądze z torebki i upił się. W trosce o własne zdrowie nie otwierała mu drzwi, a on po raz kolejny złośliwie wezwał służby ratunkowe.

28-09-2019    -   Lubochowo – Konar drzewa nad drogą powiatową.