Zamknij

Nietypowy medal okolicznościowy

11:35, 04.09.2023 . Aktualizacja: 11:28, 05.09.2023
Skomentuj

Medal jest zawsze wyjątkowym wyróżnieniem, wręczanym osobom za ich szczególne osiągnięcia na polu sportu, kultury, za odwagę oraz inne wyjątkowe czyny. Te wyróżnienia mogą być przyznawane przez różne instytucje, w tym urzędy państwowe, samorządowe oraz organizacje społeczne.

Jednak kwestia podpisania imieniem i nazwiskiem urzędnika reprezentującego urząd na medalu budzi pewne kontrowersje. Warto zastanowić się, czy powinno to być standardem, ponieważ może to budzić wrażenie, że medal jest bardziej związany z osobą urzędnika niż z zasługami odznaczonej osoby.

W przypadku obchodów 700-lecia Waplewa Wielkiego, gdzie wręczane zostały medale dla zasłużonych mieszkańców gminy, obecność imienia i nazwiska wójta gminy na medalu może wydawać się nietypowa. Być może warto byłoby zapytać, kogo medal uwiecznia - czy jest to odznaczonego mieszkańca, czy też przyznającego medal, czyli wójta gminy. Może to pomóc wyjaśnić cel i przekaz za tym wyróżnieniem oraz uniknąć ewentualnych nieporozumień.

Warto również rozważyć, czy w przyszłości takie wyróżnienia powinny być bardziej neutralne i pozbawione personalizacji, aby skupić uwagę na zasługach odznaczonych osób, a nie na urzędnikach przyznających medale.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%