Zamknij

Będzie wielka kasa dla TVP? Wniosek do premiera Morawieckiego

15:27, 30.11.2023 Źródło: Press
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. SiecPortali.pl Zdjęcie ilustracyjne. Fot. SiecPortali.pl

Do premiera Mateusza Morawieckiego wpłynął wniosek o zwiększenie rekompensaty dla TVP i Polskiego Radia. Chodzi o ponad 3 miliardy złotych.

Wniosek złożył przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. 

- Zwracam się do Pana z uprzejmą prośbą o zapewnienie odpowiedniego finansowania działalności jednostek publicznych radiofonii i telewizji w 2024 r. - napisał Czabański.

Jak wskazywał, zgodnie z prognozą przyjętą przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji przyszłoroczne wpływy z tytułu opłat abonamentowych mają wynieść 620 mln zł. 

Natomiast, jak wskazuje Czabański, zapotrzebowanie nadawców na środki, które mają być przeznaczone na realizację misji telewizji publicznej to aż 3,65 mld zł. Dlatego też szef RMN wnioskuje o zwiększenie rekompensaty dla TVP i Polskiego Radia do 3,03 mld zł.

- Łączna wartość papierów wartościowych, stanowiących rekompensatę z tytułu utraconych wpływów z opłat abonamentowych, powinna zatem zostać określona w przyszłorocznym budżecie na kwotę nie niższą niż 3,03 mld zł - czytamy we wniosku. 

Rekompensata abonamentowa dla TVP

- W latach 2017-2022 TVP SA otrzymała rekompensaty z budżetu państwa w kwocie 7 196,2 mln zł (7,2 mld zł), a w 2023 r. 2 347,9 mln zł (2,3 mld zł) - podaje NIK. 

W 2024 roku, zgodnie z autopoprawką do rządowego projektu ustawy budżetowej do mediów publicznych ma trafić 1,995 mld zł. 

( Źródło: Press)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%