Zamknij

Sztum. Pojawiło się kolejne światełko w tunelu dla budowy nowoczesnej toalety publicznej

12:05, 29.01.2024 . Aktualizacja: 18:13, 29.01.2024
Skomentuj

W Sztumie od kilku lat planowana jest budowa, a raczej instalacja gotowej nowoczesnej pełni zautomatyzowanej toalety publicznej. Wydawać się może, że w tym roku realizacja stała się niemal pewna. W budżecie na rok 2024 zabezpieczono środki w wysokości 568.000 na realizację przedsięwzięcia.

Poprzednia planowana lokalizacja toalety publicznejWedług informacji przekazanych przed rokiem przez Urząd Miasta i Gminy w Sztumie automatyczna toaleta miała powstać w rynku do końca czerwca 2023 r. Jednak inwestycja została odłożona w czasie, jak się dowiedzieliśmy ze względu na zmianę lokalizacji zgłoszoną przez radnych.

Oby to była jedyna i ostatnia przeszkoda w realizacji inwestycji

Co ciekawe w ubiegłym roku według danych zamieszczonych w Biuletynie Zamówień Publicznych na stronie Urzędu Miasta i Gminy Sztum w pozycji 1.1.10 — budowa automatycznej toalety publicznej w formie gotowego budynku kontenerowego na działce nr 613/11, obręb 2 m. Sztum przy Placu Wolności w Sztumie, zabezpieczono środki w wysokości 447.154,47 zł, tj. o ponad 120.000. zł mniej.

Obecnie zaplanowana lokalizacja toalety przewidziana jest w okolicy starej przepompowni. 

Szkoda, że na tak potrzebną i ważną wizerunkowo inwestycję miasto musi wciąż czekać. Miejmy nadzieję, że tegoroczny termin zostanie dotrzymany, co życzymy mieszkańcom oraz turystom licznie odwiedzających Sztum.

Jak wynika z dokumentów, każda zwłoka w realizacji inwestycji znacząco ją podraża.

Będziemy informować mieszkańców o postępach w budowie toalety miejskiej.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

BogusławBogusław

0 0

W końcu staniemy się miastem z publiczną toaletą. Za czasów PRL-u takowa była i dobrze służyła mieszkańcom. Zlikwidowano ją, gdy nastała demokracja. Każdy od tej pory sikał gdzie chciał, a nie w wyznaczonym do tego miejscu. Dobrze, że wraca to co było kiedyś. 11:17, 10.02.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%