Zamknij

Gmina Sztum przystąpiła do spółki z KZN Pomorze. Mają powstać mieszkania na wynajem

12:56, 01.02.2024 . Aktualizacja: 13:11, 01.02.2024
Skomentuj

Urząd poinformował o przystąpieniu gminy Sztum do spółki Społecznej Inicjatywa Mieszkaniowa - KZN Pomorze. Realizującej budowę mieszkań na zasadzie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. SIM, to spółka realizująca budownictwo społeczne.

Dla kogo mieszkania w SIM?

Jej zadaniem jest budowanie mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu. Mieszkania są dla osób i rodzin nieposiadających własnego mieszkania w danej miejscowości, którzy dysponują środkami na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na mieszkanie, a nie kwalifikują się do przyznania mieszkania socjalnego.

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe (SIM) to wprowadzony nie tak dawno format mający stać się filarem dokonującego się właśnie przełomu w budowie mieszkań o umiarkowanym czynszu. SIM-y realizowany przez rząd (dawne TBS-y) to spółki tzw. not for profit budujące mieszkania społeczne.

04 stycznia została podpisana umowa o przystąpieniu gminy Sztum do spółki, która przekaże działki nr 279/325 i 279/214 pod budowę przyszłych mieszkań.

Na tym etapie za wcześnie jest, aby mówić o szczegółach całej inwestycji i ilości mieszkań. Mamy nadzieję, że do końca tego roku uda się otrzymać pozwolenie na budowę – powiedział Prezes Zarządu Karol Kardasiński.

W pierwszym kroku zostanie zlecona analiza chłonności działki oraz przygotowane będą ankiety dla mieszkańców - dodał prezes.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%