Zamknij

Sztum. Tylko w tym roku siedzibę wielkich mistrzów odwiedziło ponad 20.000 turystów

11:18, 21.11.2023 . Aktualizacja: 21:19, 21.11.2023
Skomentuj

Od momentu przejęcia w 2018 roku sztumskiego zamku przez Skarb Państwa i utworzenia w nim filii Muzeum Zamkowego w Malborku zamek cieszy się sporym zainteresowaniem. Nawet podczas pandemii, kiedy większość placówek odnotowały poważne spadki w liczbie odwiedzających, sztumską warownię odwiedzało coraz więcej gości. Podobnie jest w tym roku. Jak podało sztumskie muzeum, w miniony weekend tylko w tym roku placówkę odwiedziło ponad 20.000 turystów, a od początku istnienia było już ponad 70.000 zwiedzających.

W placówce odbywa się wiele warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Między innymi dzięki temu już w najbliższym czasie będzie można zobaczyć nową mini-wystawę, przedstawiająca Pruskie Baby, na której zostaną pokazane figurki inspirowane sztuką dawnych Prusów wykonane przez uczestników zajęć edukacyjnych.

Kolejną ciekawą inicjatywą pracowników placówki skierowaną do dzieci jest nauka przez zabawę o budowaniu średniowiecznych murów. Dzieci mają do dyspozycji piankowe cegły wymiarami odpowiadającymi krzyżackim, z których na podstawie wyświetlanych wzorów mogą budować swoje budowle.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%