Ważną zmianą jest także modyfikacja testu sprawności fizycznej. Dotychczasowy tor przeszkód został zastąpiony czterema nowymi elementami, wzorowanymi na modelu corocznego zaliczenia, do którego przystępują funkcjonariusze Policji.
Aby pomyślnie przejść test sprawności fizycznej, kandydaci muszą zaliczyć cztery wyzwania, które sprawdzą ich siłę, zręczność i wytrzymałość.
Pierwsze zadanie polega na rzucie 3-kilogramową piłką lekarską. Kandydat ustawia się w pozycji rozkrocznej na linii rzutu i wykonuje rzut oburącz zza głowy. Punkty przyznawane są na podstawie odległości (min. 4,5 metra). W przypadku dotknięcia lub przekroczenia linii rzutu, bądź wykonania rzutu niezgodnego z wymaganiami, zadanie nie zostanie zaliczone.
Następnie kandydat przystępuje do siadów z leżenia tyłem. Pozycja początkowa to leżenie na plecach, z rękami zaplecionymi za głową i nogami ugiętymi pod kątem nie większym niż 90 stopni. Na komendę „ćwicz” kandydat wykonuje siad, dotykając kolan łokciami, a następnie wraca do pozycji leżącej, dotykając łokciami materaca. Punkty przyznawane są za liczbę prawidłowo wykonanych powtórzeń w czasie 30 sekund (min. 14). Błędy, takie jak brak dotknięcia kolan łokciami, niewłaściwe dotknięcie materaca lub uniesienie bioder, skutkują brakiem punktów.
Trzecim zadaniem jest bieg ze zmianą kierunku. Kandydat musi trzykrotnie pokonać trasę wyznaczoną przez stojaki, przestrzegając określonego schematu. Maksymalny czas na zaliczenie tego wyzwania to 33 sekundy. Błędy techniczne, takie jak niezgodne z instrukcjami wykonanie biegu lub przewrócenie stojaków, skutkują niezaliczeniem podejścia.
Ostatnią próbą jest bieg polegający na obieganiu stojaków ustawionych w odległości 10 metrów. Kandydat ma 90 sekund, aby jak najwięcej razy obiec stojaki zgodnie z ustalonym schematem (min. 19 odległości). Błędy, takie jak wykonanie zadania niezgodnie z planem lub przewrócenie stojaków, uniemożliwiają zaliczenie próby.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz