Zamknij

Co będzie z cenami wody?

11:10, 30.01.2024 . Aktualizacja: 13:06, 30.01.2024
Skomentuj

Donald Tusk, jak i jego najbliżsi współpracownicy wielokrotnie zapowiadali likwidację wszystkich instytucji powstałych za czasów PiS i nie tylko. Jedną z takich instytucji jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie odpowiedzialne za gospodarkę wodną w Polsce, w tym ustalanie taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków.

Czy to dobry krok w dobrą stronę?

W przestrzeni medialnej poza ogólnymi zapowiedziami polityków nie ma jak na razie oficjalnych informacji względem Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie tak mocno krytykowanego przez ówczesną opozycję [KO]. Nie mniej jednak pojawiają się różne propozycje dot. dalszego funkcjonowania Polskich Wód oraz ograniczenia niektórych kompetencji jak na przykład ustalanie cen wody i ścieków, które przypadłyby właśnie na powrót lokalnym samorządom. Oznaczać to może także na powrót corocznych podwyżek cen za wodę i ścieki w zależności od potrzeb.

Aktualnie na stronie PWiK w Sztumie możemy znaleźć informację, iż obecna taryfa za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków weszła w życie z dniem 10 grudnia 2022 roku i obowiązywać będzie przez 3 lata, czyli do grudnia 2025 – [powinna].

Taryfa została zatwierdzona Decyzją GD.RZT.70.66.224.2022/D.MW z dnia 21.11.2022 r. przez Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z siedzibą w Gdańsku.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%