Zamknij

O Polsce znów jest głośno. Wszystko za sprawą prestiżowego rankingu jarmarków bożo

10:54, 16.11.2023 .
Skomentuj

Tradycja jarmarków bożonarodzeniowych zaczęła się setki lat temu w Austrii, to z biegiem czasu opanowała cały świat. Wyjątkowe imprezy organizowane są w Niemczech, we Włoszech, ale również w Kanadzie, USA, czy w Polsce.

Według dziennikarzy CNN najpiękniejszy jarmark świąteczny świata organizowanych jest w Wiedniu przed ratuszem (Rathausplatz) i nosi nazwę Wiener Christkindlmarkt.

W długim zestawieniu znalazło się również miejsce dla jednego z polskich jarmarków. Ku zaskoczeniu wielu osób, wyróżnienia nie doczekała się impreza w Gdańsku, czy we Wrocławiu, a ta organizowana w Krakowie. We wpisie podkreślono, że impreza organizowana na Rynku Głównym u stóp Bazyliki Mariackiej jest jedną z największych w Europie. Jak podkreślono w rankingu CNN, urok jarmarku świadczy nie tylko bliskość zabytkowej świątyni, czy renesansowych Sukiennic. Na poszczególnych stanowiskach jest wiele lokalnych przysmaków – m.in. kiełbasy, czy ręcznie robionych upominków i innych smakołyków. Dziennikarze zwrócili również uwagę na tradycję robienia także szopek i związany z nimi konkursy dla uczniów i artystów.

Dodajmy, że krakowski jarmark rozpocznie się już 24 listopada i potrwa do 1 stycznia. Warto więc zaplanować krótki wyjazd, żeby osobiście móc doświadczyć tego wyjątkowego wydarzenia nieopodal zamku na Wawelu. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%