Zamknij

Sztum. Uroczystości 700-lecia Waplewa Wielkiego

22:25, 13.08.2023 . Aktualizacja: 08:41, 14.08.2023
Skomentuj

Społeczne  Uroczystości z okazji 700-lecia Waplewa Wielkiego oraz 150-lecie powstania kaplicy rodu Sierakowskich rozpoczęły się już w sobotę, wzbudzając ogromne zainteresowanie zarówno wśród mieszkańców, jak i licznych gości. Bogaty program atrakcji oraz niezapomniane niespodzianki, starannie przygotowane przez organizatorów, przyciągnęły tłumy, tworząc niepowtarzalną atmosferę radości i wspólnoty.

Drugi dzień obchodów rozpoczęła Msza św. odpustowa ku czci patrona parafii w Waplewie Wielkim, Maksymiliana Marii Kolbe, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Elbląskiego, Jacka Jezierskiego, który przypomniał postać Maksymiliana Marii Kolbego wspominając jego wyjątkową postawę i dziedzictwo, które wciąż inspiruje i prowadzi., jak też historię zasłużonego dla polskości rodu Sierakowskich. 

Kolejnym ważnym momentem tego wyjątkowego dnia były serdeczne podziękowania, skierowane do wszystkich sponsorów oraz osób i organizacji, które zaangażowały się w wsparcie tego doniosłego wydarzenia.

Wśród zaproszonych gości był Andrzej Jaworski Prezes PZU, głównego sponsora wydarzenia, a także przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Sztumie, Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Nowej Wsi, Elewarru i Lasów Państwowych. a także Radny Wojewódzki Arwid Żebrowski oraz radni powiatu sztumskiego i gminy Stary Targ.

Oczywiście, w ramach uroczystości, nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu, który symbolizował kolejny rok historii Waplewa Wielkiego. Wspólnie świętowaliśmy ten ważny jubileusz, dzieląc się radością i dumni z długiej i barwnej przeszłości naszej miejscowości.

700-lecie Waplewa Wielkiego to nie tylko okazja do celebracji i uroczystości, ale również moment refleksji nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Ta wyjątkowa okazja łączy nas w więzi społeczności, budując mosty między pokoleniami i umacniając naszą tożsamość. Niech te uroczystości stanowią inspirację do dalszego rozwoju, współtworzenia historii oraz pielęgnowania dziedzictwa naszej ukochanej miejscowości.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%